راهو و کیتو در استرولوژی

راهو

عنصر : هوا
برج هبوط :عقرب
برج شرف: جوزا ثور
بیت الکوکب یا بیت سروری: سنبله

راهو تا حدودی مانند زحل رفتار می کند.
در پیش بینی اغلب مسائل پایدار و طولانی مدت باید به وضعیت راهو نیز توجه کرد. مانند زحل یک سیاره کارمیک هست .به همین دلیل اثرات راهو عموما عواقب زندگی های گذشته هست. زحل شرایطی رو فراهم میکند که فرد باید با پدیده ای بیرونی مقابله کند ولی راهو ساختار روانی فرد رو تحت تاثیر قرار میدهد که تمام عمر با او میماند.. این حالت فقط با رها کردن سامسکاراها و تمایلات روانی در گذشته امکان پذیر است.

 

راهو حامل انرژی میل دنیوی است و با توجه به قرار گرفتن در چارت نشان می دهد که چگونه و کجا خواسته های ما (کاما) به آسانی به اعمال (کارما) تبدیل می شوند. راهو، سر اژدها، با قدرت ذهن که از انرژی قلب (شفقت) جدا شده، مرتبط است و بنابراین به راحتی ما را به توهم دنیوی سوق می دهد.

در جایگیری مناسب، انرژی راهو می تواند ما را به دستاوردهای دنیوی سوق دهد، اما می تواند آرزوهای سیری ناپذیری ایجاد کند. در ازدواج دوست دارد خارج از دایره اجتماعی خود برود، در زمینه حرفه ای دست به کارهای غیرعادی و دشوار می زند، به بازیها و تفریحات سطح پایین علاقه دارد.
راهو تمایل زیادی دارد موجب تحریک و خشم دیگران شده و قواعد اجتماعی را زیر پا بگذارد، کارها را مخفیانه انجام می دهد.
راهو نشان دهنده مشاغل دیپلماتیک، مشاغلی که نیاز به دستکاری حقایق دارند، و معاملاتی که شامل سموم یا مواد مخدر است، هست. دلالت بر متقلبان، لذت جویان و اعمال غیر صادقانه و غیراخلاقی دارد.

کاملا روشن است که راهو نه تنها شرارت و شیطنت به فرد هدیه می کند بلکه میتوان انتظار وفور مادی نیز از آن داشت. به همین دلیل گفته می شود او تاج بر سردارد.

یکی از خصوصیات جالب راهو تمایل شدید برای انجام کارهایی است که مورد تاییدقانون یا معیارهای اجتماعی نیستند. برای همین برای شناخت طبیعت مبهم و مرموز راهو باید انشعابات آن را در بسیاری از ابعاد غیر معمول بررسی کرد.

عنصر Rahu هوا (ثانویه؛ زمین) است. عنصر آن به راحتی توسط هر سیاره ای که به آن متصل یا جنبه دارد تغییر می کند.
در جستجوی لذات خود توجهی به نیازها، احساسات و آسایش دیگران ندارد. از دیدگاه نیازهای ابتدایی انسانی راهو با آرتا، ثروت مادی، و کاما، لذات جسمانی، مرتبط است. بدین ترتیب راهو در هر سطحی که عمل کند از دیدگاه خودش عمل خواهد کرد.

اما راهو ذاتا سیاره ای است که فرد را به سوی معنویت سوق می دهد و ثروت مادی به او اعطا میکند تا فرد را در نهایت دچار ناخشنودی کرده و او را به سمت بالا  هدایت کند.

 

 

 

کیتو

کیتو بر خلاف راهو، سیاره معنویت بخشیدن است. در حقیقت راهو و کیتو اجزاء یک کل هستند. هر دوی آنها ماموران معنویت بخشیدن به دنیای مادی هستند اما شیوه اثر گذاری آنها متفاوت است.گفته می شود کیتو تا حدودی شبیه مریخ رفتار می کند. کیتو با فجایع و جنگ های دسته جمعی ارتباط دارد. این امر نشان دهنده انرژی های روانی ساکن در ناخودآگاه است که می تواند باعث ایجاد حالت های اجتناب ناپذیر رفتار شود.

کیتو همچنین این توانایی را دارد که به عنوان عامل تولد دوباره معنوی و بازسازی عمل کند. در بهترین حالت می تواند حکمت، تبعیض وعدم دلبستگی به امیال دنیوی را به ارمغان بیاورد.
به عنوان موکشا کاراکا (نماینده رهایی) و جیانا کاراکا (نماینده خرد) شناخته می شود. این پتانسیل را دارد که معنوی ترین انرژی چارت تولد باشد، که با تکامل و پالایش آگاهی مرتبط است. وقتی به درون می رویم و بدر جست و جوی حالت اولیه آگاهی روشنگرانه خود هستیم.

انرژی کبتو قادر است ما را از پیچ و خم توهم مادی خارج کندو در نهایت رهایی را برایمان داشته باشد، با این حال، برای یک فرد مادی، می تواند تأثیری تاریک و مخرب باشد.

سه خصوصیت برجسته کیتو که باید به آنها توجه ویژه داشت:

۱ – قدرتی بیشتر از خورشید و ماه که حتی تشعشع آن میتواند بر روی آنها سایه بیندازد.
۲ – قدرت تاثیر بسیار بر روی روح که توسط خورشید معرفی می شود و روان انسان (ذهن، قلب و احساس ) و توسط ماه معرفی می شود.
۳ – توانایی تحریک فرد برای حرکت به سوی رهایی که باعث می شود او دستاورد هایی در این زمینه داشته باشد. با قدرتی که در اثرگذاری بر روح و روان فرد دارد اتفاقات را به گونه ای رقم می زند که آگاهی فرد فراتر از ملاحظات مادی رفته و به سوی دروازه های معنویت حرکت کند. بدین ترتیب فرد به سوی معنویت سوق پیدا کرده و از وابستگی ها رها خواهد شد.

عنصر کیتو آتش (ثانویه؛ هوا) است، اما، مانند راهو، این عنصر را نیز بر اساس سیاراتی که بر آن تأثیر می گذارند قضاوت میکنیم

توافق کلی وجود دارد که گره ها در نشانه های متعلق به عطارد، جوزا و سنبله عملکرد خوبی دارند. راهو در نشان های زحل، برج جدی و دلو به خوبی عمل می کند، در حالی که کیتو در نشان های مریخ، برج حمل و عقرب عملکرد خوبی دارد.

به گفته جیوتیشی رامادایایو : برج شرف راهو، جوزا و سنبله (بیت الکوکب) است، در حالی که برج شرف کیتو، قوس و حوت (بیت الکوکب) است.

با این حال، بیشتر نویسندگان کلاسیک، شرف راهو را به برج ثور و شرف کیتو را به عقرب نسبت می دهند. این منطقی تر است زیرا راهو شبیه زحل توصیف می شود (که با زهره سازگار است – بنابراین در برج ثور در وضع خوبی است) و کیتو شبیه به مریخ (که بر عقرب حکومت می کند) در نظر گرفته می شود که عقرب بیت الکوکب آن است.

نشان های مشتری (قوس و حوت) به تقویت و معنویت بخشیدن به انرژی های آنها، به ویژه انرژی کیتو کمک می کند. نشانه‌های زهره تمایل دارند جنبه دنیوی و حسی‌تر خود را نشان دهند.
هیچ یک از گره‌ها در نشانه‌های سرطان یا لئو، که متعلق به خورشید و ماه، دشمنان بزرگ گره‌ها هستند، راحت نیستند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top