چاکرا چیست

چاکرا چیست و عملکرد آن

انرژی موجودات زنده از دو روش شیمیایی و کیهانی بدست می‌آید:

انرژی بیوشیمیایی بدن از گرمای آزاد شده از واکنش‌های شیمیایی غذاهایی که می‌خوریم بوجود می‌آید که مربوط به علم تغذیه است.

انرژی کیهانی که موضوع صحبت ماست نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که در همه‌جا و نیز بدن تمام موجودات وجود دارد.

چاکراها(مراکز انرژی) مراکز هفتگانه قدرتند که در ستون فقرات در کالبد اثیری قرار دارند و در واقع رابط بین روح و جسم هستند.

چاکرا کلمه‌ای سانسکریت و به معنای چرخ است؛ زیرا آن‌ها مدام در حال چرخش هستند که از میان شبکه‌ای از مجراهای باریک به نام نادی در سراسر بدن جریان دارند.

از نظر علم فیزیولوژیک، نقاطی از بدن که عصب سمپاتیک و پاراسمپاتیک وغدد درون ریز بهم می‌رسند محل یک چاکراست.

چاکراها از طریق غدد درون‌ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند. هما‌ن‌طور که کالبد فیزیکی از اعضای حیاتی کم اهمیت‌تر هم تشکیل شده است، کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی است.

برای هر فرد ۷ چاکرای اصلی و ۲۱ چاکرای فرعی و حدود  ۱۰۰۰۰۰ ریزچاکرا قائل هستند.

اکثر علوم انرژی بر هفت چاکرای اصلی توافق دارند که این هفت چاکرای اصلی با یکی از هفت غده‌ی درون‌ریز بدن و همچنین با گروهی از اعصاب که شبکه نامیده می‌شوند مرتبط هستند.

چاکراهای اصلی، اعضای حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آن‌ها انرژی می‌دهند.

آن‌ها مانند نیروگاه هستند و اگر به خوبی کار نکنند، اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند؛ زیرا چاکراها کنترل کننده‌ی وضعیت هورمون‌های بدن هستند.

چاکراها انرﮋی حیاتی کیهانی را که همیشه اطراف ماست می‌گیرند و آن را به فرکانس‌های گوناگونی که سیستم انرﮋی لطیف برای حفظ سلامت ما نیاز دارد تبدیل می کنند.

دقت کنید که چاکراها انرژی تولید نمی‌کنند و تنها تبادل‌کننده‌ی انرژی با محیط هستند، انرژی (یین و یانگ) از دو سمت بالا و پایین در بدن وارد می‌شود.

اگر چاکراها در وضعیت ارتعاش بالای خود باشند باعث یک زندگی متعالی در ما می‌شوند و برعکس اگر در وضعیت منفی خود باشند، به سلامتی و زندگی ما آسیب خواهند زد.

همه‌ی احساسات، ادراک، آگاهی‌ها و هر چیزی را که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد می‌توان به هفت دسته تقسیم کرد و هر کدام از این دسته‌ها به یکی از چاکراها پیوسته ‌است. پس چاکراها نه تنها نماینده‌ی اعضای بدن شما هستند بلکه نماینده‌ی قسمت‌های مخصوصی از حواس و ادراک شما نیز محسوب می‌شوند. وقتی شما احساس تنش می‌کنید، این تنش را در چاکرای مرتبط با آن قسمت نیز احساس می‌کنید و این چاکرا و عضو مرتبط با آن دچار استرس می‌شوند.

تنش در چاکرا بوسیله‌ی شبکه عصبی که به آن چاکرا پیوسته ‌است مشخص می‌شود و به اندام‌هایی که توسط این شبکه کنترل می‌شوند انتقال می‌یابد. هنگامی که این تنش‌ها برای مدت زمان طولانی و یا با شدت زیادی در شخص بمانند علائم بیماری نمایان می‌شوند. بیماری‌ها در اثر بسته شدن این مراکز انرژی پدید می‌آیند.

مروری بر رنگها و محل تقریبی چاکراها

رنگ چاکراها

دقت کنید که رنگ چاکراها معمولاً آن‌طور که در نوشته‌ها و عکس‌ها مشاهده می کنید نیست.

به‌عنوان مثال یک‌ نفر آجنا را به شکل بنفش و نیلی و دیگری به شکل سفید و نفری دیگر به شکل آبی می‌بیند.

یا برای قلب رنگ‌های سبز و آبی و قرمز ذکر شده.

در نتیجه حتما وقتی اطلاعاتی راجع‌به به ماورا یا هر علم دیگری مطالعه می‌کنید حتماً صحت آن را از فردی آگاه و مطمئن بپرسید.

در آینده روش‌هایی برای تشخیص صحیح آموزه‌ها گذاشته می‌شود.

چیزی که اکثریت جامعه آن را قبول کرده‌اند و بر مبنای رنگ‌های رنگین‌کمان پایه‌گذاری ‌شده در سیستم چاکرایی هفتگانه بدین شکل است:

چاکرای اول (ریشه): قرمز

چاکرای دوم (خاجی): نارنجی

چاکرای سوم (خورشید): زرد

چاکرای چهارم (قلب): سبز

چاکرای پنجم (گلو): آبی

چاکرای ششم (آجنا): بنفش

چاکرای هفتم (تاج): سفید

در پست‌های بعدی بیشتر راجع‌به به جزئیات و توضیحات جنجالی این میدان‌های انرژی می‌پردازیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top