مریخ در استرولوژی

مریخ(مارس):

عنصر : آتش
برج هبوط : سرطان
برج شرف: جدی
بیت الکوکب یا بیت سروری:حمل و عقرب
چاکرا: ریشه

طبیعت مریخ سریع، قاطع و بی قرار و صریح است. دوست دارد آزادانه و مستقل عمل کندو در صورت به چالش کشیدن محکم می ایستد. سیاره ای است که به ما انگیزه، شجاعت و ابتکار و قدرت شروع کردن می دهد. ضعف آن می تواند منجر به بحث، مشاجره، پرخاشگری و خشونت شود. در مورد مریخ ظرافت زیادی وجود ندارد.

مارس به معنای انرژی، قدرت، عمل و انگیزه است.با توانایی فنی یا مکانیکی، ورزش، نگرش های رقابتی، تصادفات، آتش سوزی، سلاح، قدرت جنسی، قدرت بدنی و عملیات جراحی مرتبط است. قدرت همراه با سرعت میدهد همچنین نماینده برادران و خواهران کوچکتر است. حاکم بر دوران جوانی است و هنگامی که تأثیر آن بر طالع باشد، قد کوتاه، بدنی خوش اندام و رنگی سرخ می دهد.

یک مریخ قوی می تواند فرد را به سمت شغلی در نیروهای نظامی و پلیس یا مشاغل مربوط به آتش، فلزات، مهندسی یا مواد شیمیایی متمایل کند. همچنین با جراحی و دندانپزشکی مرتبط است. اگرچه نفوذ مریخ می تواند فرد را بااراده، خشن و تسلیم ناپذیر یا فعال، دل باز و سخاوتمند کند، یک مریخ ضعیف باعث می شود که فرد شجاعت، اراده و قدرت نداشته باشد.

 

وقتی در تعادل است میل به زندگی کردنِ مشتاقانه را میدهد. جسم فیزیکی را تحریک میکند و سرزندگی و انرژی به جسم داده و روح را سرزنده و با هیجان می کندوقتی ازتعادل خارج باشد، احساس فقدان اشتیاق و بی طاقتی، ترس یا دلتنگی، یا عدم امنیت میدهد.

نشان دهنده ی امنیت شخصی، زنده بودن، قدرت حرکت و قدرت دفاع از خود است. مریخ مثل خورشید ولی با دستکاری کردن زندگی بخشی و گرمای ملایمش، است.

بدست آوردن چیزهای خوب از یک سیاره بی رحم نیازمند کار سخت و گاهی درد  کشیدن است. شبیه به نحوه کار جهان است. موفقیت دنیوی مستلزم بلند همتی، ابتکار، توانایی انجام کارهای سخت و کنار گذاشتن آسایش است.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top