زحل در استرولوژی

معنویت و چاکرای تاج مارا نشان میدهد

زحل(سترن):

عنصر : باد
برج هبوط : حمل
برج شرف: میزان
بیت الکوکب یا بیت سروری:جدی و دلو
چاکرا: تاج

 

زحل سیاره ای است که نشان دهنده تمرکز، عزم، سخت کوشی و انجام کاری است که باید انجام شود.  قدرتش  فرد را متمایل میکند که کارهای سخت را با استقامت محض انجام دهد و از این طریق به اهدافش برسد.

اگر در چارت ضعیف باشد فرد توانایی عمل کردن در حد قدرت زحل را ندارد. هرچه زحل در چارت  قوی تر باشد، بهتر می توانیم قدر قدرتی را که او در زندگی به او می دهد، بدانیم. هر چه ضعیف تر باشد، تمایل بیشتری به دوری از کار سخت یا تحمل درد و رنج لازم برای موفقیت در یک تلاش خواهیم داشت.

زحل نشان دهنده طبیعت حبوانی ماست. حیوانات از غرایز خود پیروی می کنند و غرایزتصفیه نشده و الوده  است. وقتی زحل به طور برجسته و با قدرت در چارت قرار می گیرد، می تواند نگرش واقع بینانه تری نسبت به زندگی به ما بدهد.  ممکن است ظاهر ساده ای داشته باشیم یا به ظاهر اهمیتی ندهیم.

 

زحل می‌تواند باعث شود که یک فرد قبیح یا ناپاک به نظر برسد. این به این دلیل است که زحل بیشتر به حقیقت علاقه مند است تا تعبیرو نقاب ها.

بسیاری از مردم از داشا زحل ( دوره های زمانی)  می ترسند. دلایل ترس مردم از این زمان ها اغلب اشتباه گرفته می شود. زحل قدرت برای رسیدن به آگاهی میدهد که جنبه ضروری زندگی است. او قدرتی است که کالبد ما را پاک نگه می دارد. او به ما اجازه می دهد که  سختی ها را تحمل و پیشرفت کنیم. زحل به ما این قدرت را می دهد که از طریق کار سخت و طاقت فرسا به هدف و حتی به اگاهی  برسیم. بدون زحل نمی‌توانستیم سختی‌ها را تحمل کنیم، کالبدهایمان آلوده و ناپاک می‌شد، چنان در نیازهای نفسانی غرق می‌شدیم که از دیدن امکانات بالاتر شکست می‌خوردیم

مانند داس انچه در دارما ما نیست،قطع میکند

 

به دلیل ماهیت ذاتی زحل نیست که دوره های زمانی او بسیار دشوار است. به این دلیل است که زحل دشمنان زیادی دارد. خورشید، ماه و مریخ همگی دشمنان زحل هستند. آواشتاهای قوی لاجیتادی این سیارات به سمت زحل می تواند به توانایی های ما برای بهره مندی از قدرت زحل آسیب جدی وارد کند. اگر زجل در چارت تولد در نشان خود یا سیارات دوستانش نباشد، ممکن است برای دفع انرژی دشمنانش نیز ضعیف باشد

پس می بینیم که داشاهای زحل دشوار نیست زیرا خود زحل دشوار است. داشا های  زحل دشوار هستند زیرا زحل نمی تواند کار خود را آنطور که برای موفقیت در زندگی لازم است انجام دهد.

تا زمانی که ما با یک شخصیت و داستان شخصی همذات پنداری کنیم، سختی ها، سختی ها و ماتم ها در زندگی می آید و می رود. وقتی زحل قوی باشد، می‌توانیم این مشکلات را تحمل کنیم و به سمت موفقیت‌های بزرگ‌تری پیش برویم. وقتی زحل گرفتار می شود، کوچکترین چیزی می تواند روح ما را در هم بکوبد و باعث تسلیم شدن ما شود.

زحل باعث رنج ما نمی شود، او به ما این ظرفیت را می دهد که مسیولیت سرنوشت خود را در بپذیریم. به همین دلیل است که تلاش برای پرورش قدرت زحل در دراز مدت بسیار مفید است.

 

منبع:the art and science of vedic astrology 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top