عطارد در استرولوژی

عطارد( مرکوری)

عنصر : خاک
برج هبوط : حوت
برج شرف: سنبله
بیت الکوکب یا بیت سروری:جوزا و سنبله
چاکرا: گلو، خورشیدی

عطارد سیاره ارتباطات است.

از این رو بر اندیشه، گفتار، نوشتار و سفرهای کوتاه حکومت می کند. تجارت و فعالیت های تجاری نیز با این سیاره مرتبط است. با قرارگیری خوب، ذهنی سریع و پرسشگر و همچنین درک قوی از منطق و تفکر منطقی ، و همچنین می تواند ذهنیتی دقیق، واقعی یا انتقادی ارائه دهد.

در عمل این سیاره سریع اما متغیر است. عطارد که بر ذهن هشیار منطقی حاکم است، هوش، تبعیض، توانایی تحلیل، انعطاف ذهنی و شوخ طبعی می بخشد. با ریاضیات، حسابداری و مهندسی مرتبط است. توانایی های تحقیقاتی و ظرفیت مناسبی برای تصمیم گیری آگاهانه می دهد. عطارد توجه زیادی به جزئیات می کند و می تواند حجم زیادی از اطلاعات را برای رسیدن به نتیجه ترکیب کند. به تجارت، معاملات تجاری، مشاوره و استرولوژی اشاره دارد. در چارت تولد، عطارد بیش از هر سیاره دیگری به راحتی می تواند کیفیت سیارات دیگر را با توجه به تأثیر و ارتباط منعکس کند.

توانایی فرد در اداره امور زندگی روزمره است.

عطارد قوی ذهنی تیز، اما با طبیعتی دوستانه، اجتماعی و اغلب شوخ می دهد. فرد تمایل دارد جوانتر از سن واقعی خود به نظر برسد و نگاهی جوان به زندگی داشته باشد. بر توانایی فرد در برقراری ارتباط و داشتن دوستی های سودمند برای طرفین حکومت می کند. عطارد این توانایی را می دهد که با دیگران ارتباط برقرار کنید بدون اینکه در زندگی خصوصی آنها دخالت کنید یا در مورد انتخاب های دیگران قضاوت کنید. اگر در چارت بیش از حد قوی باشد، فرد می تواند از نظر ذهنی بی قرار و پرحرف شود.
با پوست و سیستم عصبی ارتباط دارد.

عطارد اسیب دیده به دیگران توهین می کند یا در بیان نیازها، مرزها، قوانین یا مقررات خود بدون تحمیل توهین آمیز مشکل خواهد داشت. او فرمانروای حواس و چگونگی درک جهان از طریق آن است.
عطارد ی که به خوبی پشتیبانی می شود، جهان را به دقت درک می کند و بالعکس عطارد اسیب دیده در درک دقیق جهان یا موقعیت ها مشکل خواهد داشت.
عطارد برای درک و عملکرد موفقیت آمیز در این دنیا بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top