مشتری در استرولوژی

مشتری(ژوپیتر،گورو)

عنصر : خاک
برج هبوط : جدی
برج شرف: سرطان
بیت الکوکب یا بیت سروری:قوس و حوت

چاکرا:آجنا

مشتری مانند خورشید و مریخ سیاره ای است مرتبط با عنصر آتش، اما در این مورد آتش ذهن و معنویت است. می تواند به تفکر فلسفی و دینی، علایق معنوی و آزادی عشق ببخشد، اما آزادی که با شفقت و عدالت تلطیف شده باشد. خرد به دست آمده از طریق تجربه را هدایت میکند و به این ترتیب سیاره آموزش، مشاوره و یادگیری سطوح بالا است. حرفه هایی مانند تدریس، حقوق و الهیات با این سیاره مرتبط هستند.

می تواند فرد را مستعد مناصب سیاسی یا رهبری کند.

به خوبی قرار گرفتن آن خوشبختی، خوش بینی زیاد، و ایمان و اعتماد طبیعی و فراوانی درجهان یا واقعیت معنوی را به همراه دارد. پیوند آن با قوس باعث علاقه به حیوانات و ورزش های هوای آزاد می شود.

همچنین دیدگاهی با چشم اندازی وسیع و طبیعت سخاوتمندانه ای خواهد داد که فرد را  قادر به کسب  هوش، خرد و دانش معنوی است.

قرارگیری بد آن باعث می شود که فرد به خوش شانسی هاو فرصت ها بیش از حد اعتماد کند، اغراق کند، بیش از حد خوش بین شود، زیاده روی کند، قمار کند یا ریسک های بیش از حد را بپذیرد.

مشتری می تواند سایه ای طلایی به عنبیه چشم بدهد.حالتی چشمگیر و بدنی درشت به ارمغان می آورد، به ویژه هنگامی که بر او طالع فرد حاکم یا بر او نظر دارد.

گسترش، خلاقیت، مذهب، تشریفات، رشد معنوی، مراقبه، شفقت، اخلاق، امور حقوقی، خوش شانسی، حدس و گمان، قمار و سفرهای خارجی همه توسط مشتری اداره می شود. همچنین نماینده گورو یا معلم معنوی است و با بینش معنوی و فیض الهی همراه است.

در طالع زنان نشانه فرزندان، برادران بزرگتر و شریک ازدواج است

“در دفع کامل شر و در ترویج نتایج خوشایند، مشتری قدرتمندترین سیارات است.

خورشید، زحل، مریخ، ماه رو به زوال، راهو و کتو بی رحم هستند.

منبع:the art and science of vedic astrology 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top