آموزش استرولوژی -۲- سیارات بیرونی (پلوتو)

آموزش استرولوژی -۲-

پلوتو تنها سیاره‌ منظومه شمسی است که توسط یک کودک نامگذاری شده است. بعد از این که این سیاره در سال ۱۹۳۰ کشف شد.یک دختر ۱۱ ساله که در آکسفورد زندگی می‌کرد پیشنهاد کرد. این سیاره را به نام خدای سرزمین اموات نامگذاری کنند. پدربزرگ وی این پیشنهاد را به رصدخانه ‌Lowell اعلام کردند و مورد پذیرش قرار گرفت.

آشنایی با پلوتو در منظومه شمسی

آشنایی با پلوتو در منظومه شمسی

اندازه پلوتو کوچک‌تر از دو سوم ماه زمین است . به علت همین کوچکی، بسیاری دانشمندان آن را اصلا سیاره به حساب نمی‌آوردند. در سال ۱۹۹۹ گروهی از دانشمندان مجددا پلوتو را در گروه سیارات دسته بندی کردند.

در اوت ۲۰۰۶ رسما رده بندی سیاره پلوتو به سیاره کوتوله تغییر کرد . با این طبقه بندی جدید، اکنون منظومه شمسی به جای ۹ سیاره، ۸ سیاره دارد.

تنها فضا پیمایی که تاکنون به پلوتو نزدیک شده تلسکوپ فضایی هابل است . که توانسته تصاویری از پلوتو و قمرهای آن بگیرد و در اختیار دانشمندان برای مطالعه قرار دهد. به علت فاصله زیاد پلوتو، اطلاعات ما در باره آن بسیار اندک است.

آشنایی با پلوتو در منظومه شمسی

وزن در پلوتو

به علت کوچکی پلوتو وزن در آن بسیار کاهش می‌یابد. به طوری که اگر وزنه‌ای روی زمین ۳۲ کیلوگرم باشد، وزن آن روی پلوتو ۲/۵ کیلوگرم می‌شود.

قمرهای پلوتو

پلوتو ۳ قمر دارد. بزرگ‌ترین قمر پلوتو کارن نام دارد. کارن از پلوتو هم کوچک‌تر است به همین دلیل پلوتو و کارن باهم یک سیستم دوتایی را تشکیل می‌دهند. دو قمر دیگر پلوتو عبارتند از: هیدرا و نیکس

منبع : سایت همشهری

ایمان غریب

هر افسانه ای در این ره بود روزی داستانکی کوتاه ... ایمان - عاشق متافیزیک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • لطفا از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*