قبل از شروع به کار

نقاشی هری پاتر

قبل از شروع و دست به کار شدن

و وارد یه موضوعی شدن، حالا چه اجتماعی چه سیاسی چه مذهبی، باید به ریشه ی موضوع پرداخت.به اصل، اساس، احوال، اهداف و اعمال اون فرقه یا جریان اجتماعی و سیاسی. متافیزیک هم یه علمه، درست مثل بقیه ی علوم ، مثل نجوم، ریاضی، علوم زیستی و غیره. باید دید که ریشه ی متافیزیک از کجا نشأت می گیره، در کدوم فرهنگ ها وجود داشته و چطور از اون یاد شده.

در هر جایی از این کره ی خاکی ردپایی از ساحر و جادوگر، منجم و غیره وجود داشته و داره. حالا فرهنگ ها و زبان های مختلف داریم که بر حسب و تکیه به رسم و رواج خودشون به این عمل و عامل اسم و لقب دادن. مثلا اعراب بهشون میگن ساحر و ساحره. توی فرهنگ و متون غربی اونها رو کابالایست صدا می زنن و در بین مردم آفریقا و برخی نقاط دیگر اونها رو به اسم شمن می شناسن. البته حیطه ی کاری همه اونها یه چیزه، جادو.

نقاشی

نقاشی تزیینی

اینجاست که میشه گفت مختلفیم ولی یه خانواده‌ ایم. درسته ما مختلف هستیم اما کار ما یکیه، هنر ما یکیه، ما متافیزیک کار میکنیم. جالبه که بگیم که در برخی از فرهنگ های باستان جادوگران را تجلی خداوند بلند مرتبه روی زمین می دونستند و اونها رو مورد پرسش قرار می‌دادن.

جالبه که بگیم زمان فرعون عصر قدرت نمایی جادو بود، به همین خاطر فرعون حضرت موسی را جادوگر و استاد اعظم میدونست و نه فرستاده ی خدا. البته هنوز هم جادو و متافیزیک هست، ولی نباید با تردستی ها و نمایش های خیابونی یکی دونست و حتی مقایسه کرد. یکی میشه کریس انجل، یکی میشه دیوید کاپرفیلد، یکی میشه سازنده ی یک فرقه و ادعای پیامبری می کنه، یکی میشه آقای فلانی و ادعای خدایی می کنه و توی ایران شهر تبریز و چند شهر دیگه مورد پرستش حتی قرار می گیره، یکی ادعای شفابخشی میکنه و میشه آقای فلانی و در آخر همه چیز اشتباهی میشه و خراب در میاد و کلی باید خرابی اون شخص رو جمع کنند .

 

تو میخوای چی بشی؟

تو میخوای چیکاره بشی؟ تو توی این مجله دنبال چی میگردی ؟ تو قراره چه هنر و حرفه ای داشته باشی توی این زمین خاکی؟

 • با حیوونا حرف میزنی؟
 • رویابینی می کنی؟
 • به جهان های دیگر سفر می کنی؟
 • فکر خوانی؟
 • روشن‌بینی؟
 • روشن شنوایی؟
 • چشم برزخی داری؟
 • انرژی درمانی؟
 • آسترولوژی و نجوم کار می کنی؟
 • ریکی کاری؟
 • لیمیا کار میکنی؟
 • میتونی ارواحو ببینی و باهاشون حرف بزنی؟

 

استعداد تو چیه؟

ده ها شاخه ی دیگه ای هم وجود داره. اصن فکرشو کردی که میخوای چیکاره بشی و چیکار کنی؟ میخوای همه ی اینا رو یاد بگیری؟ یه سوال دیگه، پس کی می خوای زندگی کنی ؟ یه لطفی به خودت بکن یه دفتر و خودکار بردار و شروع کن به نوشتن که چرا می‌خوای متافیزیک رو یاد بگیری.

اگه جواب قانع کننده ای برای خودت داشتی، برای من هم توی قسمت کامنتها بنویس. شاید که منم قانع شدم. از دروس پایه ی متافیزیک میشه به این نکته اشاره کرد که ما متافیزیک رو یاد می گیریم تا با استفاده از اون برای خودمون زندگی آگاهانه تر و بهتری بسازیم، توی رفتارهامون تغییری ایجاد کنیم و به اهدافمون خیلی سریع تر برسیم. محفل روباه آموزش‌های عمومی و خصوصی خودش رو داره و همچنین کلاس ها و دوره های خودشو. ما اینجا فقط روی مطالب عمومی کار میکنیم و سعی می‌کنیم که مطالب اوقدر عمومی و عامیانه باشه که همه براشون قابل فهم و درک باشه.

 

کل حرف من اینه > با هدف وارد عمل شو ، نه با شهوت !!

 

ایمان غریب

هر افسانه ای در این ره بود روزی داستانکی کوتاه ... ایمان - عاشق متافیزیک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • لطفا از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

  ش.ک پاسخ

  سلام
  مطلب جالبی بود
  من آسترولوژی جیوتیش تا حدی بلدم
  دوست دارم وارد کار درمانگری بشم
  انرژی درمانی و هاله بینی و ...

   ایمان غریب پاسخ

   بسیار زیبا ، حتما به این عناوین هم توجه خواهیم کرد .

  Sina.oladi پاسخ

  سلام خدمت تیم اموزش محترم
  انشاءلله ک بتونم با کمک شما دوستان تو زمینه ای که استعداد دارم فعالیت کنم و اونو بشناسم به شخصه علاقه به سفر به جهان دیگر و حرف زدن با حیوانات و ارواح دارم

   ایمان غریب پاسخ

   بسیار عالی .
   منتظر مطالب آموزشی (خود آموز) در مورد این عناوین باشین .
   این عناوین ، عناوین ابتدایی نیستن ....

  عرفان حیدری پاسخ

  سلام خدمت اساتید و اعضای عزیز
  خیلی خوشحال میشم بتونم در محفل روباه جایگاه خودم رو پیدا کنم

  من به شخصه به تمام مقولات جادو علاقه دارم اما احساس میکنم صحبت با ارواح و حیوانات، انرژی درمانی،سفر به دنیا های دیگر و روشن بینی بیشتر با روحیاتم سازگار باشه

   ایمان غریب پاسخ

   سلام ، شما باید از پایه شروع کنید ! برای برونفکنی و جهان های دیگر باید صبر کنید ... شاید یکی الی دوسال .

  SKZ,BTS پاسخ

  سلام.اول ازتون تشکر میکنم که باعث شدید من به هدفم فکر کنم! تا قبل از این من فقط دوست داشتم کاری بکنم که برای بقیه عجیبه و خودم هم احساس لذت بکنم.اما الان من چیزی میخوام که اول از همه به من صدمه نزنه یا باعث خراب شدن زندگیم نشه چیزایی مثل جن و روح! من میخوام که تفکر دیگران رو نسبت به بعضی چیز ها تغییر بدم.من یکبار درموردش خوندم اما میترسم عوارض داشته باشه.آیا این ممکنه؟میتونین در این مورد راهنماییم کنین؟ متشکرم

   ایمان غریب پاسخ

   با سلام ، روی تذکیه نفس کار کنید. بعد مراقبه و نماز درست و درمون داشته باشید تا زندگیتون آگاهانه بشه ! . بعد از اون خودتون بهتر میتونید انتخاب کنید.